Amatorskie skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe

fot. sxc.hu

Poszerzamy horyzonty, a w związku z tym coraz częściej chcielibyśmy spróbować czegoś nowego. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Niektóre formy rozrywki wcale nie są dostępne dla każdego, gdyż wymagają specjalnych umiejętności, a nawet zezwoleń. Przykładem mogą być skoki spadochronowe, które wymagają ukończenia drogiego i wymagającego szkolenia AFF oraz uzyskania uprawnień do samodzielnych skoków.

Na szczęście wiele aeroklubów w całej Polsce świadczy usługi związane z organizacją skoków spadochronowych dla amatorów. Oczywiście nikt nie pozwoli niedoświadczonym osobom wyskoczyć z samolotu ze spadochronem. Nawet tacy amatorzy mogą jednak doznać tych wrażeń. Mogę oni bowiem skorzystać z tak zwanych skoków tandemowych.

Skoki tandemowe to nic innego jak skoki w parze z doświadczonym spadochroniarzem. Obaj skoczkowie spinani są specjalną uprzężą, dzięki której instruktor znajduje się za plecami amatora. Wyskakując z samolotu to kursant leci pierwszy i to on odbiera najlepsze wrażenia. Instruktor znajduje się za nim i jego zadaniem jest przede wszystkim kontrolowanie wysokości i regulowanie ułożenia ciała podczas swobodnego spadania. To jednak nie wszystko. Skacząc z wysokości 4 km już po ok. 1 minucie instruktor powinien otworzyć czaszę spadochronu. O tego momentu skoczkowie mają około 5 minut, nim wylądują na Ziemi. Jest to doskonały czas, aby obserwować całą okolicę z całkiem innej perspektywy, niż do tej pory. Po tym czasie następuje lądowanie, za które odpowiada instruktor. Najlepiej jeśli pasażer po prostu podniesie nogi do góry, by nie uderzyć nimi o płytę lotniska. Instruktor zadba o to, by lądowanie przybiegło bezpieczni i łagodnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s